کُـلگِــــر
 
تعداد بازدیدکنندگان : 147862

فتـوبلاگ  لیتـک

کلیک کنید


چهارشنبه 2 اسفند‌ماه سال 1385
مسافر در انتظار تاکسی و تاکسی در انتظار مسافر

بندرعباس بالاترین سرانه تاکسی را در کشور دارد.

شهرداربندرعباس با بیان این مطلب گفت: براساس نتایج مطالعات مشاور تهیه طرح جامع حمل و نقل بندرعباس، حدود 70 درصد حمل و نقل درون شهری در این شهر با تاکسی،مسافربرهای شخصی و تاکسی های موقت انجام می گیرد ...

از آنجایی که این شهر،یک شهر مهاجرپذیر است، حجم مسافربرهای شخصی به نسبت جمعیت بالا ارزیابی می شود ...

روزنامه محلی دریا - چهارشنبه ۲/۱۲/۸۵

با خواندن این خبر آنچه در وهله اول به ذهن متبادر می شود این است که اهالی بندرعباس از یک سرویس مطلوب حمل ونقل توسط سازمان تاکسیرانی برخوردارند. اما آیا واقعا چنین است؟

شاید بندرعباس بالاترین سرانه تاکسی در کشور را دارا باشد اما سوء مدیریت در حوزه تاکسیرانی مشکلاتی را از دیرباز برای مردم آن ایجاد نموده است.به عنوان مثال عدم برنامه ریزی برای ارائه سرویس متناسب با نیاز شهروندان،سبب شده است که در بسیاری از موارد شاهد خیل عظیم مسافران منتظرو تعداد اندک تاکسی های ورودی به ایستگاه باشیم.از طرفی در بسیاری از ایستگاهها عکس قضیه یعنی صف طولانی تاکسی های منتظر مسافر را شاهد هستیم.در صورتیکه اگر در هر ایستگاه یک مامور تاکسیرانی مجهز به بی سیم حضور داشته باشد می تواند تاکسی های سرگردان را به سمت ایستگاههای مملو از مسافر سوق دهد.

 

مسافر درانتظار تاکسی

مسافر در انتظار تاکسی

تاکسی در انتظار مسافر

تاکسی در انتظار مسافر

معضل دیگری که سالیان سال است وجود دارد، حضور مسافرکش های شخصی بدون ضابطه ای است که از نقاط مختلف کشور به این شهر آمده و بدون هیچ گونه نظارتی به کسب و کار مشغولند. بسیاری از اینان حتی سرپناهی هم در این شهر ندارند و شب را در ماشین یا کنار خیابان می خوابند. چه خطراتی از سوی اینان متوجه مردم، به خصوص زنان و دختران تنها است وچند خفاش شب بالقوه در میان آنان وجود دارد، خدا می داند.

  

مسافرکش خیابان خواب

 مسافرکش خیابان خواب


   
 

طراح: نوید

عناوین آخرین یادداشت ها
آرشیو