کُـلگِــــر
 
تعداد بازدیدکنندگان : 147862

فتـوبلاگ  لیتـک

کلیک کنید


دوشنبه 2 بهمن‌ماه سال 1385
دروغگو دشمن خدا است

چند روز است که هرگاه با تلفن ثابت به موبایل یکی از بستگان زنگ می زنم، صدای ضبط شده خانمی را می شنوم که می گوید :(( شماره مورد نظر شما مسدود می باشد،لطفا مجددا شماره گیری نفرمایید متشکرم ))

                       

بار اول فکر کردم شاید به دلیل بدهی خط او را قطع کرده اند. اما (به دلیل پشتکار فوق العاده) یک بار دیگر، این بار با موبایل شماره را گرفتم.همان بار اول تماس برقرار شد.با تعجب جریان را برای صاحب بیچاره خط تعریف کردم، برخلاف من چندان هم تعجب نکرد و گفت تو چندمین نفری هستی که به این مشکل برخورد کرده ای ...

خلاصه مکالمه ما به اتمام رسید اما اتمام مکالمه آغازی بود برای کنجکاوی من و پیگیری موضوع. یک بار دیگر شماره را گرفتم (با تلفن ثابت) باز هم دشمن خدا حرف خودش را زد. با موبایل شماره مسدود نبود اما با تلفن ثابت مسدودبود !!!!!!!!!! به منظور اطمینان بیشتر چند بار آزمایشاتم را تکرار کردم و در اثنای همین آزمایشات بود که به کشف جدیدی نائل شدم:

دشمن خدا اصلا اجازه نمی دهد شماره را به طور کامل بگیرم و به محض گرفتن کد، دشمنی با خدا را از سر می گیرد. یعنی اگر فرض کنیم که طفلک دارد راست می گویدنتیجه این می شود که خط موبایل عده زیادی از هموطنان (بین 1 تا 9999 نفر) مسدود است.

نتیجه اخلاقی:

اصلا چه معنی دارد که دانشجوی بندرعباسی دانشگاه شیراز، برای صرفه جویی در هزینه مکالمات، خط وطنش را بفروشد و خط غربت با کد مسدود 0917737را بخرد؟ حالا که خریده پای لرزش هم بنشیند.


   
 

طراح: نوید

عناوین آخرین یادداشت ها
آرشیو