کُـلگِــــر
 
تعداد بازدیدکنندگان : 147862

فتـوبلاگ  لیتـک

کلیک کنید


پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه سال 1386
استعفای نمایندگان هرمزگان در اعتراض به شیوه انتخاب استاندار جدید

با وجود آنکه چندان علاقه ای به سیاست ندارم،اما گاهی برخی از اخبار سیاسی برایم دارای اهمیتی دو چندان می شوند.مثلا به عنوان یک هرمزگانی خبر مربوط به انتصاب استاندار جدید هرمزگان و استعفای دسته جمعی نمایندگان استان برایم بسیار حائز اهمیت بود.

اصل جریان بدین قرار است:

در جلسه اخیر هیئت دولت که به ریاست احمدی نژاد برگزار شد، ((عبدالعلی صاحب محمدی )) قائم مقام سابق معاونت عمرانی وزارت کشور به سمت استاندار هرمزگان منصوب شد.

در پی این انتصاب، نمایندگان استان با تقدیم نامه ای به رئیس مجلس، استعفای دسته جمعی خود را اعلام نمودند. سایت نواندیش چنین گزارش می دهد:

نمایندگان استان هرمزگان در مجلس ‌‏هفتم در یک اقدام دسته‌‏جمعی استعفا کردند

 

نمایندگان استان هرمزگان در مجلس‌‏هفتم در یک اقدام دسته‌‏جمعی استعفا و از شرکت در جلسات علنی مجلس خودداری کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی "ایلنا"، شهریار مشیری، نماینده بندرعباس در جمع خبرنگاران پارلمانی با بیان اینکه نمایندگان استان هرمزگان در اعتراض به عدم اطلاع از تغییر استاندار هرمزگان استعفا کرده‌‏اند، گفت: ما هیچ‌‏وقت نظر خود را به دولت برای انتخاب استاندار تحمیل نکردیم، وزارت کشور و دکتر شیخ‌‏الاسلام [شیخ الاسلامی] رییس دفتر رییس‌‏جمهور در جلساتی که با نمایندگان هرمزگان داشته‌‏اند، فردی را به عنوان استاندار معرفی کردند که ما هم آن را پذیرفتیم.
وی تصریح کرد: اما رییس‌‏جمهور در یک تصمیم یک‌‏جانبه فرد دیگری را که با استان هرمزگان آشنایی ندارد و از اعضای شهرداری تهران بوده است، به عنوان استاندار هرمزگان معرفی کردند.
مشیری خاطرنشان کرد: رییس‌‏جمهور در حکم ایشان نوشته‌‏اند شما وامدار کسی نیستید و در عزل و نصب مدیران نیاز به مشاوره با کسی ندارید.
نماینده بندرعباس افزود: نمایندگان استان هرمزگان در یک اقدام دسته‌‏جمعی امروز صبح استعفانامه‌‏های خود را نوشته و تقدیم هیات‌‏رییسه مجلس کردند و در جلسات علنی مجلس شرکت نخواهند کرد.
وی افزود: اگر جلسات علنی با کمبود نماینده مواجه شد و عدد نداشت، پیشنهاد می‌‏کنیم رییس‌‏جمهور پنج نفر را از شهرداری تهران به مجلس معرفی کند تا جلسات از عدد نیفتد.
لازم به ذکر است؛ آشوری, دیرباز, حسینی, معلمی‌‏پور و مشیری پنج نماینده استان هرمزگان هستند که استعفا کرده‌‏اند.

این سایت در خبری دیگر چنین نقل می کند:

گزینه پیشنهادی نمایندگان هرمزگان برای استانداری مجبور به استعفا شد

 

نماینده میناب در مجلس گفت: دولت گزینه پیشنهادی مجمع نمایندگان استان هرمزگان جهت تصدی مسئولیت استانداری را مجبور کرد تا استعفا دهد.
  
 
به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، علی معلمی پور نماینده میناب و یکی از نمایندگان استعفا دهنده استان هرمزگان در حاشیه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: هر پنج نماینده استان هرمزگان بر استعفای خود اصرار دارند و پیگیر این موضوع می‌باشند.

وی با اشاره به اظهارات روز گذشته محمد حسین موسی‌پور معاون پارلمانی وزارت کشور مبنی بر این که گزینه پیشنهادی نمایندگان استان هرمزگان جهت تصدی مسئولیت استانداری در لحظات آخر از پذیرش مسئولیت انصراف داد گفت: این اظهارات دروغ است، چرا که دولت این فرد را مجبور کرد تا استعفا دهد.

نماینده میناب در مجلس اضافه کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس نمایندگان استعفا دهنده حق دارند در صحن علنی مجلس صحبت‌های خود را مطرح کنند و این فرصتی است تا ما حرفهای خود را بیان کنیم.

پنج نماینده هرمزگان روز گذشته در اعتراض به انتصاب استاندار جدید این استان از سمت نمایندگی خود، استعفا کردند اما هنوز این استعفا توسط هیات رئیسه مجلس اعلام وصول نشده است.

اظهارات نماینده بندرلنگه:

سید عبدالله حسینی

همچنین، «سیدعبدالله حسینی» نماینده بندرلنگه در اعتراض به عدم هماهنگی و اطلاع با نمایندگان استان هرمزگان برای انتخاب استاندار جدید این استان گفت: ما دیرتر از مردم و از رسانه‌ها خبر انتصاب استاندار جدید را شنیدیم.

وی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران پارلمانی افزود: در همه دولت‌ها وزیر کشور برای انتخاب استاندار هر استان با مجمع نمایندگان آن استان تشکیل جلسه می‌داد و پیش از اعلام استاندار جدید با نمایندگان مشورت می‌کرد.

حسینی افزود: به نظر می‌رسد خود وزیر کشور و معاون پارلمانی او هم از انتصاب استاندار جدید بی‌خبر بوده‌اند. 

وی گفت: دولت با این اقدام نشان داد که نمی‌خواهد با نمایندگان مشورتی داشته باشد.

به عنوان یک هرمزگانی برای اولین بار به داشتن چنین نمایندگانی افتخار کردم. 

 


   
 

طراح: نوید

عناوین آخرین یادداشت ها
آرشیو